Aletli Pilates Ne İşe Yarar? Aletli Pilatesin Faydaları Nedir?

Aletli pilates özellikle vücut sağlığı için faydalıdır. Aletli pilates aynı zamanda reformer pilates olarak da adlandırılır ve reformer olarak bilinen bir alet kullanılarak yapılır. Aletli pilatesin faydaları saymakla bitmez.

Bunlar Aletli Pilates’in faydalarıdır:

 • Omurga sağlığı iyileştirilir.

Aletli pilates omurga sağlığı için faydalıdır. Omurga bozukluklarını iyileştirir ve farklı omurga ağrılarını azaltır. Omurga rahatsızlığı olan kişiler doktorlarına danışarak bu semptomları ortadan kaldırabilirler.

 • Vücudunuzun görünümünü iyileştirir.

Vücudun güzelliği pilates ile geliştirilebilir. Hareketler kasları sıkılaştırır ve güçlendirir. Pilates tonlanmış bir vücut yaratabilir.

 • Stres seviyelerini iyileştirir.

Pilates vücudun rahatlamasına yardımcı olur ve stres seviyelerini azaltır.

 • Vücudun esnekliği artar.

Pilates kasların gücünü ve esnekliğini artırır. Hareketlilik ve kas gücü artar. Aletli pilatesteki hareketlerle kişinin esnekliği geliştirilir.

 • Vücut bozukluklarını düzeltir

Enstrümantal Pilates kamburluk gibi sorunları düzeltebilir. Pilates, kişinin daha dik durabilmesi için sırt kaslarının güçlenmesine yardımcı olur.

 • Çalışmayan kaslar çalıştırılabilir.

Aletli pilates ulaşılması zor olan kaslara ulaşır ve çalıştırır. Bu sayede aktif olmayan kaslar güçlendirilir ve çalıştırılır.

 • Metabolizmayı hızlandırır.

Pilates yağ yakımını artırır ve metabolizmayı hızlandırır. Bu da kişinin yakabileceği kalori miktarını artırır. Pilates kilo vermenize yardımcı olabilir.

 • Zayıflamaya yardımcı olur

Aletli pilates vücudun belirli bölgelerini inceltmeye yardımcı olabilir. Bu incelme en çok karın ve bacak bölgesinde gerçekleşir.

Aletli Pilates Nedir?

Reformer ekipmanı ile yapılan bir egzersizdir. Birçok hareket çeşidi vardır ve kasları çalıştırır. Enstrümantal pilates, vücudu sıkılaştırmanın yanı sıra duruş ve esnekliği de geliştirir.

Pilates birçok hastalığın önlenmesinde etkili olabilir. Omurga bozuklukları, kalp hastalıkları ve stresle ilgili sorunlar gibi hastalıkları önleyebilir. Pilates sırasında birçok farklı araç vardır. Reformer, Cadillac, Chair ve Barrels en yaygın olanlarıdır.

Aletli Pilates Ne İşe Yarar?

Pilates tüm kasları güçlendiren, omurga duruşunu düzelten ve bireye esneklik kazandıran bir egzersizdir. Güçlü bir kas sistemi oluşturur. Tek bir bölgeye odaklanmak ve sadece belirli bir kas grubunu çalıştırmak mümkündür.

Pilates kilo vermek için harika bir yoldur. Pilates vücut ağırlığını azaltır ve metabolizma hızını artırır. Düzenli bir antrenman programı ve sağlıklı bir diyet ile kilo kaybı sağlanabilir. Kalori fazlalığını korumak ve egzersizlerinizi düzenli olarak yapmak çok önemlidir.

Pilates karın, bel ve bacakların incelmesine yardımcı olur. Düzenli pilates, vücutta gözle görülür bir incelme sağlayabilir. Bunun nedeni pilatesin kasları çalıştırması ve yağ yakımını artırmasıdır. Aletli pilates kilo vermeye ve vücudu sıkılaştırmaya yardımcı olur.

Hangi Aletler ile Aletli Pilates Yapılır?

Pilates aletleri kasları çalıştırmaya yardımcı olmak için kullanılır. Aletli Pilates sporu vücudunuzun sağlığını iyileştirebilir.

Aletli Pilates yapmak için kullanabileceğiniz aletler şunlardır:

 • Reformer Aleti

Reformer en yaygın olarak Pilates egzersizleri sırasında kullanılır. Hareketleri herhangi bir pozisyonda yapabilirsiniz – yatarak, ayakta veya oturarak. Bu, ulaşılması zor kaslara ulaşmak için çok etkili bir yoldur.

 • Cadillac

Cadillac, diğer ekipmanları kullanmakta zorlanan kişiler için tercih edilen pilates ekipmanıdır. Cadillac, hareketlerinizin yoğunluğunu ayarlamanıza olanak tanır.

 • Chair

Chair bir pilates aletidir. Kaslarınızı güçlendirmek için ihtiyacınız olan tüm hareketleri yapabilirsiniz.

 • Barrel

Barrel, chair gibidir. Omurga duruşunu düzeltir. Farklı kasları çalıştırır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Sayfalar